FX10-168IP-40D-8PH(03)
DigiKey Part Number
H125521-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX10-168IP-40D-8PH(03)
Description
CONN INTERPOSER 168P STACK GOLD
Customer Reference
Detailed Description
168 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
FX10-168IP-40D-8PH(03) Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Mounting Type
Stacking
Part Status
Last Time Buy
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
11mm ~ 13mm