Image for DF9B-21P-1V(69) is not available
DF9B-21P-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9B-21P-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-21P-1V(69)
Description
CONN HDR 21POS SMD GOLD
Detailed Description
21 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9B-21P-1V(69) Models
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
21
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)