DF63WA-3EP-3.96C_Side-B
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63WA-3EP-3.96C
DigiKey Part Number
H125120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63WA-3EP-3.96C
Description
CONN PLUG HSG 3POS 3.96MM
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63WA-3EP-3.96C Models
Fastening Type
Latch Holder
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.156" (3.96mm)