DF62B-7EP-2.2C(10)
DigiKey Part Number
H122109-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-7EP-2.2C(10)
Description
CONN PLUG HSG 7POS 2.20MM
Detailed Description
7 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62B-7EP-2.2C(10) Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Color
White
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)