TR9KZ3158LCP-N(R6B)
TR9KZ3158LCP-N(R6B)
TR9KZ3158LCP-N(R6B)
DigiKey Part Number
1939-1404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9KZ3158LCP-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
Detailed Description
19V 60 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
TR9KZ3158LCP-N(R6B) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
60.2" (1.53m)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.76" L x 2.05" W x 1.30" H (121.0mm x 52.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
19V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, LPS, RCM, PSE, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
3.15A
Standard Number
60335-1; 60950-1
Power (Watts)
60 W