10-30-D-0304-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 739
In Stock: 451
New Product
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
10-30-D-0304-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-30-D-0304-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-30-D-0304-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 30 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
30
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)