05-13-A-0279-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
New Product
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.0" (279.4mm)
05-13-A-0279-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-13-A-0279-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-13-A-0279-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 13
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.0" (279.4mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
13
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)