DFM-16-25-P-A-GF
DigiKey Part Number
2171-DFM-16-25-P-A-GF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFM-16-25-P-A-GF
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 0.984" (25.00mm)
Stroke Length
0.984" (25.00mm)
Operating Pressure
29 ~ 145 PSI (2 ~ 10 bar)
Connection Method
M5
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C