2518121217Y6
DigiKey Part Number
1934-1463-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1463-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1463-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2518121217Y6
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 6A 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2518121217Y6 Models
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)