ECS-.327-7-12QS-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-.327-7-12QS-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-.327-7-12QS-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-.327-7-12QS-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-7-12QS-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-.327-7-12QS-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)