ECS-1633-192-BN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-1633-192-BN-TR |
Description | XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-1633-192-BN-TR Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 6mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |