SDQ25-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDQ25-330-R |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 33.8UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 135.2 µH Inductance - Connected in Series 33.8 µH Inductance - Connected in Parallel 379.5mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 812 mA Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDQ25-330-R Models |
Category | Current Saturation - Parallel 692 mA |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Current Saturation - Series 346 mA |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 379.5mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 1.52Ohm |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 33.8 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 135.2 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
Current Rating - Parallel 812 mA | Height 0.098" (2.50mm) |
Current Rating - Series 406 mA |