HCMA0703-220-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCMA0703-220-R |
Description | FIXED IND 22UH 2.3A 149 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Inductor 2.3 A 149mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 149mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |