HCMA0703-220-R
DigiKey Part Number
283-5247-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-5247-1-ND - Cut Tape (CT)
283-5247-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMA0703-220-R
Description
FIXED IND 22UH 2.3A 149 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.3 A 149mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
149mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)