3120-N311-P7T1-W02D-15A
DigiKey Part Number
302-3120-N311-P7T1-W02D-15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N311-P7T1-W02D-15A
Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V