DLC-D2.23AGW#1
DLC-D2.23AGW#1
DigiKey Part Number
3190-DLC-D2.23AGW#1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC-D2.23AGW#1
Description
2.23 INCH WHITE OLED MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive OLED, Monochrome I2C, SPI 2.23" (56.64mm) 128 x 32
Category
Touchscreen
Non-Touch
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Diagonal Screen Size
2.23" (56.64mm)
Packaging
Bag
Viewing Area
55.02mm W x 13.10mm H