HMLQ32251B-R47MS
DigiKey Part Number
2037-HMLQ32251B-R47MSTR-ND - Tape & Reel (TR)
2037-HMLQ32251B-R47MSCT-ND - Cut Tape (CT)
2037-HMLQ32251B-R47MSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMLQ32251B-R47MS
Description
FIXED IND 470NH 5.8A 22 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Inductor 5.8 A 22Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
22Ohm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
7A