APF19-19-13CB/A01
DigiKey Part Number
294-1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF19-19-13CB/A01
Description
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE
Length
0.748" (19.00mm)
Mfr
Width
0.748" (19.00mm)
Series
Fin Height
0.500" (12.70mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
4.00°C/W @ 200 LFM