CB3-3I-30M000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Crystek Corporation
In Stock: 0
30 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CB3-3I-30M000000
DigiKey Part Number
110-CB3-3I-30M000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB3-3I-30M000000
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)