CCSMA18-MM-141-3
DigiKey Part Number
744-1446-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA18-MM-141-3
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 3"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 3.000" (76.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
Hand Formable .141
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Gray
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 59
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 4"
In-Stock: 10
COAX CABLE SMA TO SMA 5"
In-Stock: 120
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 64
COAX CABLE SMA TO SMA 7"
In-Stock: 134
COAX CABLE SMA TO SMA 8"