CCSMA1-MM-RG316DS-12
DigiKey Part Number
744-1300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA1-MM-RG316DS-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 DS 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316 DS
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Color
Copper
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Additional Resources
In-Stock: 1.712
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 132
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 169
COAX CBL SMA TO SMA 36"