C3390-30.000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Crystek Corporation
In Stock: 0
Upgrade
Crystek Corporation
In Stock: 0
Similar
30 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
C3390-30.000
DigiKey Part Number
C3390-30.000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3390-30.000
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±100ppm
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
18mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)