Image for XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3 is not available
XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3
DigiKey Part Number
90-XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3TR-ND - Tape & Reel (TR)
90-XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3CT-ND - Cut Tape (CT)
90-XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XFL10K-00-0000-0B0B0A0E3
Description
XLAMP XFL10K GEN 1 LIGHT EMITTIN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting XLamp® XFL White, Cool 5000K 5.7V 4.2A 150° 2-SMD, No Lead
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
180 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
32A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
150°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2-SMD, No Lead
CCT (K)
5000K
Supplier Device Package
2-SMD
Flux @ 25°C, Current - Test
4300lm (Typ)
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Current - Test
4.2A
Height - Seated (Max)
0.211" (5.35mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
5.7V
Thermal Resistance of Package
0.1°C/W