SNR-10-000
DigiKey Part Number
1776-2662-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SNR-10-000
Description
LINE FILTER 50VDC 10A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 10 A 50V Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SNR-10-000 Models
Category
Current
10 A
Manufacturer
Cosel USA, Inc.
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
cURus, TUV
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 71°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
DC
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
50V