KHNA90F-24-E
DigiKey Part Number
1776-2159-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KHNA90F-24-E
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 90W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 3.8A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KHNA90F-24-E Models
Category
Current - Output (Max)
3.8A
Manufacturer
Cosel USA, Inc.
Power (Watts)
90W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Efficiency
91%
Input Type
AC or DC
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Number of Outputs
1
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.77" L x 1.97" W x 4.88" H (121.2mm x 50.0mm x 124.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
120V
Approval Agency
CE, cULus, cURus, TUV
DC Voltage - Input (Max)
370V
Standard Number
Voltage - Output 1
24V