EH321-TFC-CC-60033CF-010.0M
DigiKey Part Number
222-EH321-TFC-CC-60033CF-010.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EH321-TFC-CC-60033CF-010.0M
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ TFCS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 12-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EH321-TFC-CC-60033CF-010.0M Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±0.3ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
300mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
12-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.592" (15.03mm)