RM1D060D50
RM1D060D50
RM1D060D50
DigiKey Part Number
1864-RM1D060D50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1D060D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 1-60V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
EDA/CAD Models
RM1D060D50 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
1 V ~ 60 V
Series
Load Current
50 A
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C