GMB633PC20
DigiKey Part Number
1864-1362-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB633PC20
Description
CIR BRKR THERM-MAG 20A 240VAC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 20A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating - AC
240 V