GMB632PC15
DigiKey Part Number
1864-1337-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB632PC15
Description
CIR BRKR THERM 15A 240VAC/125VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 240 V AC 125 V DC Lever DIN Rail
Category
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
125 V
Number of Poles
2
Current Rating (Amps)
15A