DMB51CM24
DigiKey Part Number
1864-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMB51CM24
Description
RELAY TIME DELAY 100HR 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.1 Sec ~ 100 Hrs Delay 5A @ 250VAC DIN Rail
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Delay Time
0.1 Sec ~ 100 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
24 ~ 240VAC, 24VDC