CGMS-12A-220-10
DigiKey Part Number
CGMS-12A-220-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGMS-12A-220-10
Description
RLY CONT AC COIL 1NC AUX
Detailed Description
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 12 A 220VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
Contact Rating (Current)
12 A
Series
Switching Voltage
690VAC - Max
Coil Voltage
220VAC