SRF3216A-900Y
DigiKey Part Number
SRF3216A-900YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216A-900YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216A-900YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216A-900Y
Description
CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF3216A-900Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
400mA