SPB1007-R22M
DigiKey Part Number
118-SPB1007-R22MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SPB1007-R22MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SPB1007-R22MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPB1007-R22M
Description
FIXED IND 215NH 61A 0.35 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
215 nH Shielded Inductor 61 A 0.35mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPB1007-R22M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
50A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.35mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)