CRS2512AJW-102ELF
DigiKey Part Number
CRS2512AJW-102ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRS2512AJW-102ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
CRS2512AJW-102ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRS2512AJW-102ELF
Description
RES 1K OHM 5% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRS2512AJW-102ELF Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)