CRM2512AFX-R100ELF
DigiKey Part Number
CRM2512AFX-R100ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRM2512AFX-R100ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
CRM2512AFX-R100ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRM2512AFX-R100ELF
Description
RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRM2512AFX-R100ELF Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)