CHV0805-FX-2204ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 4.765
Datasheet
2.2 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage Thick Film
CHV0805-FX-2204ELF
DigiKey Part Number
118-CHV0805-FX-2204ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV0805-FX-2204ELF
Description
RESHIGHVOLTAGE 0805 2M20 1% 125M
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)