0HAAL2500-05
DigiKey Part Number
5923-0HAAL2500-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0HAAL2500-05
Detailed Description
250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Radial, Box
EDA/CAD Models
0HAAL2500-05 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Packaging
Bulk
Melting I²t
35.0
Approval Agency
CCC, cURus, VDE
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.331" L x 0.157" W x 0.307" H (8.40mm x 4.00mm x 7.80mm)
Voltage Rating - AC
250 V
DC Cold Resistance
0.024 Ohms