0HAAL2500-02 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0HAAL2500-02 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.5 A 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded), Plastic Through Hole Radial, Box |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0HAAL2500-02 Models |
Category | Response Time Slow Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Melting I²t 35.0 |
Part Status Active | Approval Agency CCC, cURus, VDE |
Mounting Type Through Hole | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Fuse Type | Size / Dimension 0.331" L x 0.157" W x 0.307" H (8.40mm x 4.00mm x 7.80mm) |
Current Rating (Amps) | DC Cold Resistance 0.024 Ohms |
Voltage Rating - AC 250 V |