WLS28-2CWGRYB5-0570X24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2CWGRYB5-0570X24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2CWGRYB5-0570X24Q
Description
WLS28-2 MULTICOLOR LIGHT STRIP;
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 22.44" (570.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
EDA/CAD Models
WLS28-2CWGRYB5-0570X24Q Models
Category
Features
Cascadable
Series
Rated Life
75,000 Hours
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
250lm Blue, 800lm Green, 370lm Red, 1300lm White, 1140lm Yellow
Lens Type
Flat, Clear
Length
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC