WLS27XWGRYB5-1130DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-1130DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-1130DS24Q
Description
MULTICOLOR LIGHT STRIP 1130MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, Green, Blue, Yellow, White 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
EDA/CAD Models
WLS27XWGRYB5-1130DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Red, Green, Blue, Yellow, White
Lens Type
Tubular, Diffused
Luminous Flux
740lm Red, 16000lm Green, 500lm Blue, 2280lm Yellow, 2600lm White
Length
44.49" (1130.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia