WLS27XWGRYB5-0850DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-0850DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-0850DS24Q
Description
MULTICOLOR LIGHT STRIP 850MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, Green, Blue, Yellow, White 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XWGRYB5-0850DS24Q Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Termination Style
Connector (M12)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Part Status
Active
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Red, Green, Blue, Yellow, White
Lens Type
Tubular, Diffused
Luminous Flux
555lm Red, 1200lm Green, 470lm Blue, 1710lm Yellow, 1950lm White
Approval Agency
CE, cULus
Length
33.46" (850.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia