QS18VP6LAF250Q5
DigiKey Part Number
2170-QS18VP6LAF250Q5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS18VP6LAF250Q5
Description
PHOTO SEN LASER 50-250MM PNP
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 9.843" (250mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS18VP6LAF250Q5 Models
Category
Response Time
700µs
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON
Series
Light Source
Red (658nm)
Packaging
Bag
Ingress Protection
IP67, NEMA 6P
Sensing Method
Background Suppression
Sensing Distance
9.843" (250mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V