QS18VP6AF300Q5
DigiKey Part Number
2170-QS18VP6AF300Q5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS18VP6AF300Q5
Description
SEN BACK SUPP 30-300MM PNP
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 11.811" (300mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS18VP6AF300Q5 Models
Category
Response Time
2.5ms
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON
Series
Light Source
Red LED
Packaging
Bag
Ingress Protection
IP67, IEC, NEMA 6P
Sensing Method
Background Suppression
Sensing Distance
11.811" (300mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V