TACR106K006XTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
In Stock: 9
In Stock: 890
Similar
Similar
Vishay Sprague
10 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm