SBS75XPRBLK-BK
DigiKey Part Number
2243-SBS75XPRBLK-BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBS75XPRBLK-BK
Description
CONN PLUG 1POS IN-LINE CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Non-Gendered Connector Crimp Free Hanging (In-Line)
Bulk
Termination
Spring Retention
Connector Style
Single Pole
Current Rating (Amps)
75 A