KW CVLMM2.TK-Y2Y6-4L16M1-2686-700-R18
DigiKey Part Number
475-KWCVLMM2.TK-Y2Y6-4L16M1-2686TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KWCVLMM2.TK-Y2Y6-4L16M1-2686CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KWCVLMM2.TK-Y2Y6-4L16M1-2686DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
OSLON COMPACT PM- FORWARD LIGHTI
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Compact PM White 3.19V 700mA 120° 2-SMD, No Lead
Category
Current - Max
1A
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q102
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2-SMD, No Lead
Flux @ 25°C, Current - Test
272lm (235lm ~ 310lm)
Size / Dimension
0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm)
Current - Test
700mA
Height - Seated (Max)
0.030" (0.77mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.19V
Thermal Resistance of Package
7.3°C/W