Image for GW VJLPL1.WB-LUMQ-M1M2-1-350-R18 is not available
GW VJLPL1.WB-LUMQ-M1M2-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWVJLPL1.WB-LUMQ-M1M2-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Pure 1414 Mint 0505 (1313 Metric)
Category
Current - Max
1A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
187lm (164lm ~ 210lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Current - Test
350mA
Supplier Device Package
0505
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.93V
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
182 lm/W
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)