C14610B0160021 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 889-1568-ND |
Manufacturer | Amphenol Tuchel Industrial |
Manufacturer Product Number | C14610B0160021 |
Description | INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Female Insert Gray 16+Ground Position Screw |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage Rating 600V |
Manufacturer Amphenol Tuchel Industrial | Current Rating (Amps) 10A |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |