A8504939S25W
DigiKey Part Number
APC1319-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A8504939S25W
Description
CONN CABLE CLAMP SZ 25 OLIVE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Olive Connector Cable Clamp 25
Category
Shell Size - Insert
25
Manufacturer
Amphenol PCD
Cable Exit
90°
Series
Material
Aluminum Alloy
Packaging
Bulk
Plating
Cadmium Nickel
Part Status
Active
Color
Olive
Type
Cable Clamp
Features
Clamp Screws, Self-Locking
Cable Opening
0.420" ~ 0.850" (10.67mm ~ 21.59mm)
For Use With/Related Products
MIL-DTL-38999 Series III, IV
Diameter - Outside
1.890" (48.01mm)