DAPV15P465TXLF
DigiKey Part Number
DAPV15P465TXLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAPV15P465TXLF
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT WW
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Wire Wrap
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C